Blog

Osebna Asistenca
Kot neprofitna organizacija nudimo pomoč na domu v obliki osebne asistence. Zavedamo se, da je vsak uporabnik individualen. Zato smo razvili različne pristope in načine, ki vodijo k najboljši skrbi za naše uporabnike in neodvisnega življenja.

Osebna higiena
V času pandemije je še toliko bolj potrebno poznavanje osebne higiene, še posebej pri delu z občutljivo skupino ljudi. V higieno spada vse, kar ohranja naše telo čisto. Vključuje vse dnevne aktivnosti kot so tuširanje, krtačenje zob in vse druge rutine, ki ohranjajo naš izgled čist in urejen.

Voda in zdravje
Človeško telo je v veliki meri sestavljeno iz vode, zato moramo vodo nenehno vnašati v naše telo. Pomembno je, da je ta voda čista saj preko vode v organizem lahko vnesemo tudi nečistoče, parazite, bakterije, onesnažila.

Možgani in hrana
Možgani za svoje delovanje in razvoj porabijo približno 20% celotne telesne energije. Večino teže naših možganov sestavljajo maščobe oziroma lipidi. Preostali del naših možganov so proteini, aminokisline in sledi mikrohranil ter glukoze. Vsaka od teh komponent ključno vpliva na lastnosti naših možganov. Seveda pa so naši možgani še veliko več, kot le zgoraj naštete snovi.

Poškodbe hrbtenjače
Poškodbe hrbtenjače lahko s seboj nosijo resne simptome. Vsaka poškodba je posebna in vsak posameznik se na njo odzove drugače. Različne poškodbe hrbtenjače lahko povzročijo različne stopnje paraliziranosti. Paralize so lahko začasne, delne ali pa celo trajne. Resnost poškodbe zavisi od področja, ki je prizadeto in ali je ta poškodba popolna ali nepopolna. Tako poznamo različne vrte paraliz.

Mišična distrofija
Mišična distrofija je grupa familiarnih bolezni, ki povzročijo degeneracijo skeletnih in mišičnih vlaken. Poznamo nekaj tipov mišične distrofije. Dušenerjeva mišična distrofija, Bekerjeva mišična distrofija in Miotonijeva mišična distrofija.

Cerebralna paraliza
Cerebralno paralizo povzroča poškodba dela možganov, kateri je zadolžen za kontrolo mišic. Gre za širok spekter neozdravljivih problemov. Cerebralna paraliza se z leti ne poslabšuje. Glede na tip premikanja mišic ločimo: Spastična cerebralna paraliza, Diskinetična cerebralna paraliza, Ataksična cerebralna paraliza.