Osebni asistent na domu uporabnika

Znano je da vsaka oseba, ki doživi poškodbo, bolezen… in potrebuje rehabilitacijo, različno doživlja številčne fiziološke in psihične procese, kot tudi to, da ji najbolj domače okolje pripomore k vračanju v prvobitno delovanje. Domače okolje, ki ga uporabnik pozna, ne redko zmanjša strahove pred dogajanjem v prihodnosti, omogoča družinskim članom, svojcem in prijateljem, da so bližje uporabniku, da sodelujejo v procesu rehabilitacije in s tem sodelujejo pri maksimiranju uporabnikovega potenciala in dviganje moči.

Pri fizičnem vidiku rehabilitacije se ne sme pozabiti, da je rehabilitacijski proces običajno ponovno učenje poškodovanih veščin kot so: požiranje, govor, hoja, vstajanje iz postelje in še in še. Ko se ta proces odvija v domu, uporabnik je bolj pripravljen, počuti se bolj varno in se postopoma pripravlja na počasno osvojitev samostojnega koriščenja prostorov in aparatur v hiši in domačem okolju, v razpoložljivem času osebnega asistenta.

Integracija programa in vključitev osebnega asistenta v rutino uporabnikovega življenja je večkrat poenostavljena, kako za njega samega, tako tudi za njegove bližnje.